برترین برندهای ورزشی دنیا در سال 2014

b2ap3_thumbnail_111_20150623-152232_1.jpgمجله فوربس هر ساله لیستی از برندهای برتر ورزشی دنیا منتشر می کند. این نشریه سال 2014 نیز 10 برند برتر ورزشی دنیا را معرفی کرد. برندهای ورزشی در 4 طبقه مختلف شامل شرکت های تجاری ورزشی، رویدادهای ورزشی، ورزشکاران و باشگاه های ورزشی مورد ارزیابی قرار گرفته و 10 برند برتر شناسایی و معرفی شدند.

  1. نایک

نایک به عنوان برترین برند ورزشی دنیا در سال 2014 معرفی شده است. کمپانی نایک که 62 درصد از بازار البسه ورزشی در ایالات متحده را در اختیار دارد با ارزشی حدود 19 میلیارد دلار و با افزایشی 1.7 میلیارد دلاری نسبت به سال گذشته در صدر این فهرست قرار دارد.

  1. ESPN

شبکه تلویزیون ESPN که شبکه ای آمریکایی و مخصوص برنامه های ورزش و سرگرمی است با ارزش حدود 16.5 میلیارد دلار و با رشد 1.5 میلیارد دلاری نسبت به سال گذشته در رده دوم برترین برندهای ورزشی دنیا جای گرفته است.

  1. آدیداس

کمپانی تولید البسه و تجهیزات ورزشی آلمانی آدیداس با ارزش برند معادل 5.8 میلیارد دلار در رده سوم ارزشمندترین برندهای دنیا قرار گرفته است. ارزش برند آدیداس، سال گذشته حدود 7.1 میلیارد دلار برآورد شده بود.

 

  1. SKY SPORT

شبکه ورزشی SKY که یک شبکه تلویزیونی انگلیسی است با ارزش برند معادل 4.5 میلیارد دلار و با افزایشی 4 میلیارد دلاری نسبت به سال گذشته در رده 4 این لیست قرار می گیرد.

  1. Under Armour

این کمپانی تولید کننده لوازم، البسه و تجهیزات ورزشی آمریکایی که امسال توانست پس از سالها آدیداس را از رده دوم در اختیار داشتن سهم بازار آمریکا پایین بکشد و جایگاه این کمپانی را از آن خود کند، با ارزش برند معادل 4.1 میلیارد دلار و با افزایشی 5 میلیارد دلاری نسبت به سال گذشته خود را به عنوان یکی از 5 برند برتر ورزشی دنیا معرفی کرده است.

  1. Reebok

ریباک، دیگر کمپانی آمریکایی تولید کننده البسه و تجهیزات ورزشی است که با ارزش برند 880 میلیون دلار در رده ششم برترین برندهای ورزشی دنیا قرار دارد. البته این کمپانی کاهش 230 میلیون دلاری را نسبت به سال گذشته در ارزش برند خود تجربه کرده است.

  1. YES

شبکه ورزشی YES که در ایالات متحده به فعالیت مشغول است با ارزش برند معادل 680 میلیون دلار در رده هفتم این فهرست جای گرفته است. ارزش برند YES در سال گذشته معادل 625 میلیون دلار بود.

  1. NESN

یکی دیگر از شبکه های ورزشی ایالات متحده است که با ارزش برند معادل 525 میلیون دلار و با افزایشی 15 میلیون دلاری در ارزش برند نسبت به سال گذشته در رده 8 لیست برترین برندهای ورزشی دنیا در سال 2014 جای گرفته است.

  1. MLB

رده نهم لیست برترین برندهای ورزشی دنیا نیز مخصوص یک شبکه ورزشی است که در ایالات متحده فعالیت می کند.  ارزش برند MLB معادل 520 میلیون دلار تخمین زده می شود که رشدی 40 میلیون دلاری را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

  1. UFC

این کمپانی با ارزش برند در حدود 440 میلیون دلار در رده دهم این لیست قرار دارد. این کمپانی بزرگترین کمپانی برگزار کننده مسابقات رزمی آزاد در دنیا می باشد.

Share this article:

">
امتياز دهيد:
نقش مشاور مدیریت در کسب و کار شما چیست
نگاهی بر تاثیرات اخذ گواهینامه استاندارد ایزو 9001

Related Posts